22
iun.
Primești 1.500 de lei dacă te angajezi. O fabrică din Arad caută sute de oameni. Fabrica de cablaje și echipamente auto din satul Nădab, lângă Chișineu-Chiș, urmează să-și dubleze numărul de angajați, după ce a obținut un contract extern important, informează stirileprotv.ro. Angajatorul vrea să acopere sute de posturi în următoarele săptămâni, inclusiv pentru cetățeni din afara UE. Compania a reintrodus un bonus de angajare de 1.500 de lei, iar autoritățile locale spun că este „prima veste bună” după o perioadă de concedieri colective care a afectat piața muncii din județul Arad. Bonus de angajare de 1.500 de lei Potrivit…
