22
iun.
UPDATE 23:50 – Reacția lui Adrian Veștea: „Nu este votul pe care l-am sperat, dar este suveran și îl respect” Adrian Veștea a publicat un mesaj oficial după rezultatul oficial al votului: „Votul de astăzi nu a fost cel pe care l-am sperat pentru România. Dar votul este suveran și îl respect. Nu am cerut această poziție pentru o funcție ci am acceptat-o pentru că țara are nevoie de stabilitate, nu de blocaj. Asta rămâne valabil indiferent de rezultatul de azi. 47 de zile fără guvern ne costă deja prea mult: fonduri europene, încredere, timp pe care nu-l mai recuperăm.…
