04
iun.
Eficiența energetică este, pe lângă un scop asumat al autorităților, la nivel național și european, o decizie personală a celor care vor să facă economii, pe fondul creșterii facturilor, iar această tendință se observă în statistici. În acest context, pe fondul crizei care s-a accentuat de la jumătatea anului trecut, cele mai mari companii din domeniul producerii, distribuției, furnizării energiei electrice şi a gazelor naturale şi al serviciilor conexe din România au aplicat, au obținut finanțare europeană și au lansat, miercuri, un proiect menit să crească nivelul de conștientizare a nevoii de asumare a acestei abordări, cu aplicare îndreptată spre…
