Albion Rrahmani, atacantul Rapidului, a plecat la Sparta Praga în schimbul sumei de cinci milioane de euro.
Deși pare o pierdere importantă, giuleștenii nu au de ce să sufere după atacantul kosovar.
Rapid nu are de ce să sufere după Albion Rrahmani: „N-ar fi făcut vreo diferență în meciul cu Dinamo”
Albion Rrahmani a semnat cu Sparta Praga, iar în conturile Rapidului vor intra cinci milioane de euro.
Marius Mitran a vorbit la ProSport Live despre plecarea kosovarului și a spus că e o mare pierdere pentru formația giuleșteană.
Cu toate acestea, jurnalistul nu crede că Rrahmani ar fi făcut vreo diferență dacă ar fi fost pe teren în derby-ul cu Dinamo, scor 1-1, din etapa a 6-a.
„E o pierdere, e un atacant foarte bun, nu întâmplător a plecat pe 5 milioane de euro și nu întâmplător la o echipă care e în play-off-ul Champions League și care am văzut ce a făcut cu campioana noastră.
Dar acolo tot angrenajul suferă. Eu am convingerea…
