„N-ar fi făcut vreo diferență în meciul cu Dinamo”

Albion Rrahmani, atacantul Rapidului, a plecat la Sparta Praga în schimbul sumei de cinci milioane de euro.

Deși pare o pierdere importantă, giuleștenii nu au de ce să sufere după atacantul kosovar.

Rapid nu are de ce să sufere după Albion Rrahmani: „N-ar fi făcut vreo diferență în meciul cu Dinamo”

Albion Rrahmani a semnat cu Sparta Praga, iar în conturile Rapidului vor intra cinci milioane de euro.

Marius Mitran a vorbit la ProSport Live despre plecarea kosovarului și a spus că e o mare pierdere pentru formația giuleșteană.

Cu toate acestea, jurnalistul nu crede că Rrahmani ar fi făcut vreo diferență dacă ar fi fost pe teren în derby-ul cu Dinamo, scor 1-1, din etapa a 6-a.

„E o pierdere, e un atacant foarte bun, nu întâmplător a plecat pe 5 milioane de euro și nu întâmplător la o echipă care e în play-off-ul Champions League și care am văzut ce a făcut cu campioana noastră.

Dar acolo tot angrenajul suferă. Eu am convingerea…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *