Nicușor NU poate, dar nu recunoaște.
De convins ce e că poate.
Dacă ȘTII PE CE LUME TRĂIEȘTI,
Vezi și ȘTII că nu.
Nu poate și nu îl interesează.
Nu e onest.
Pentru că n-are nevoie.
La Putere, onestitatea NU mai e o condiție.
Responsabilitatea, o povară.
Pe care Nicușor o transferă altora.
Zâmbind.
Ca și ratările.
Considerate mari succese,
Generalizate și multiplicate.
Pierderile sunt câștiguri.
De timp, bani, oportunități.
Doar pentru TINE.
De sensuri ale cuvintelor:
Serios, onest, responsabil.
De nu mai știi pe ce lume trăiești.
O lume de valori ale lui:
Prostul e competent,
Păcăliciul e onest,
Iar impostorul, responsabil.
TU în ce valori să mai crezi?!
Și în cine?
Nicușor Dan?
NU știe și NU poate să guverneze ca președinte.
Exclus să recunoască.
Instinctul îl apără.
El știe ceva ce TU nu știi.
Orice recunoaștere e o piedică în calea ratării.
Pentru el, ratarea e un câștig.
În serie.
Pentru că îl lași.
Dacă nu ți-am spus-o, ți-o repet.
ȘTII, poți,…
