01
iun.
Mai mulți aleși ai PNL vor înființarea Departamentului pentru Integrarea Republicii Moldova în UE, în subordinea Parlamentului, deși la Guvern există deja o structură cu zeci de angajați care se ocupă de această țară. O nouă instituție ar putea fi înființată de Parlament FOTO Mediafax Deși Guvernul a adoptat ordonanța „austerității”, prin care vor să mai calmeze cheltuielile bugetare, colegii de partid ai premierului Nicolae Ciucă vor înființarea unei noi structuri la nivelul Parlamentului, care să se ocupe de Republica Moldova. Cei nouă inițiatori, printre care sunt nume ca Alina Gorghiu (șefa interimară a Senatului), Daniel Gheorghe (deputat care conduce…
