17
iun.
Trei petroliere iraniene au traversat perimetrul blocadei impuse de SUA asupra porturilor iraniene cu doar două zile înainte de semnarea unui acord între Teheran și Washington, după aproximativ două luni de restricții. Primele petroliere iraniene au ieşit din zona blocadei. FOTO: Shutterstock publicitate"); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;">Trei petroliere iraniene au traversat zona blocadei americane impuse din jurul porturilor Iranului, aflată în vigoare de aproape două luni, potrivit platformei de monitorizare maritimă TankerTrackers. Informația a fost publicată miercuri, 17 iunie, cu două zile înainte de semnarea unui acord între Teheran și Washington, programată pentru vineri, relatează Agerpres. Într-o primă postare…
