18
iun.
Cu șantierul în conservare încă de la finalul lunii martie, construcția noului stadion Dinamo a produs nemulțumirea fanilor care au început să-și piardă rabdarea după ce lucrările de demolare au avansat în ritm alert în primele două luni ale șantierului apoi, în „Groapă”, totul a „înghețat”. În calitate de supervizor, CNI a venit cu date importante și, conform răspunsurilor oferite, utilajele urmează să reintre în „Groapă” începând cu luna august. Până atunci, marți a fost emisă și ultima autorizație necesară, acesta fiind și unul dintre motivele care au blocat șantierul. ProSport s-a adresat Companiei Naționale de Investiții pentru a afla…
