care este situația lucrărilor la noul stadion Dinamo! Când revin utilajele în „Ștefan cel Mare”, ce se întâmplă cu lojile lui Badea, de ce crește valoarea investiției!

Cu șantierul în conservare încă de la finalul lunii martie, construcția noului stadion Dinamo a produs nemulțumirea fanilor care au început să-și piardă rabdarea după ce lucrările de demolare au avansat în ritm alert în primele două luni ale șantierului apoi, în „Groapă”, totul a „înghețat”.

În calitate de supervizor, CNI a venit cu date importante și, conform răspunsurilor oferite, utilajele urmează să reintre în „Groapă” începând cu luna august. Până atunci, marți a fost emisă și ultima autorizație necesară, acesta fiind și unul dintre motivele care au blocat șantierul.

ProSport s-a adresat Companiei Naționale de Investiții pentru a afla care este situația proiectului „Arena Multifuncțională Dinamo”

Toate detaliile legate de construcția arenei la care visează generațiile de dinamoviști le puteți citi în rândurile de mai jos într-un amplu răspuns…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *