Fostul mijlocaș de la Rapid a refuzat cel mai mare salariu de la Metaloglobus! Ar putea ajunge în eșalonul secund

Alexandru Albu (30 de ani), fostul fotbalist al Rapidului în mandatul lui Adrian Mutu, n-a acceptat oferta celor de la Metaloglobus și nu a semnat cu echipa lui Mihai Teja,

Nou-promovata era dispusă să ofere cel mai mare salariu din lot, în jur de 3.000 de euro. Surse ProSport susțin că Albu ar ajunge în cele din urmă la Chindia pe un salariu mult mai mare.

Alexandru Albu n-a fost de acord cu salariul propus de Metaloglobus

Albu a fost în returul campionatului trecut în lotul celor de la FC Botoșani, însă nu a avut drept de joc din cauza faptului că jucase deja pentru două echipe în cadrul aceluiași sezon.

Albu a plecat din Giulești în iunie 2024, a semnat cu Al Hazem, după care a ajuns la Al Safa. Ambele grupări din eșalonul secund saudit nu l-au plătit, astfel că Albu a decis să plece de la ultima grupare.

Regulamentele FRF este stipulat că un fotbalist poate evolua pentru cel mult două cluburi într-un singur sezon, iar…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *