Ion Alexandru Țiriac, fiul lui Ion Țiriac, a dezvăluit momentul în care a trăit cea mai copleșitoare experiență a vieții lui.
Fundația Ion Țiriac i-a premiat pe românii care au cucerit medalii la Jocurile Olimpice. Fiul miliardarului a avut un discurs emoționant în care a precizat că este prima oară când se simte atât de mic, deși are peste doi metri înălțime, fiind alături de campioni olimpici în aceeași încăpere.
Ion Alexandru Țiriac, declarație la superlativ despre sportivii medaliați la Jocurile Olimpice de la Paris: „Sunt cel mai înalt, dar nu m-am simțit niciodată atât de mic”
Sportivii care au urcat pe podium la Jocurile Olimpice de la Paris au luat parte la o gală selectă organizată de Fundația Țiriac, prilej cu care li s-au oferit premiile promise de Ion Țiriac și fiul acestuia. Toți sportivii care au obținut medalii la Paris au fost recompensați cu câte o mașină electrică. Alături de aceștia s-a aflat și…
