Gestul pe care CSA Steaua București îl face pentru Ana Bărbosu. Câți bani îi dă clubul militar pentru medalia de bronz la Jocurile Olimpice

Ana Maria Bărbosu a obținut medalia de bronz la proba de sol la Jocurile Olimpice, după ce a depus o contestație la TAS. CSA Steaua București, clubul de care aparține Bărbosu, face un mare gest pentru gimnasta română, căreia îi va oferi o sumă consistentă de bani în urma performanței de la Paris.

Astfel, managera secției de gimnastică de la Steaua, Simona Gherman, a discutat despre cele întâmplate la finala probei de sol, precum și despre stările prin care au trecut cele trei sportive implicate: Ana Maria Bărbosu, Sabrina Voinea și Jordan Chiles.

Ana Maria Bărbosu va primi o sumă de bani din partea CSA Steaua 

COSR a decis să le premieze pe cele două gimnaste, chiar dacă inițial nu câștigaseră vreo medalie. Suma pentru o medalie de bronz este 60.000 de euro, iar Ana Maria Bărbosu va primi o sumă adițională din partea Clublui Sportiv al Armatei Steaua. Simona Gherman a declarat că este mândră de alegerea făcută de Ana Maria…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *