Suporterii ieșeni și-au pierdut răbdarea cu Tony da Silva și au început să-l conteste pe tehnicianul lusitan. Reacția președintelui Cornel Șfaițer. EXCLUSIV

Poli Iași trăiește periculos în acest debut de sezon. Salvată în extremis de la retrogradare în stagiunea trecută, în chiar ultima rundă, Poli nu este scutită de griji nici în actualul sezon.

Echipa din Copou a avut un start ratat de campionat, cu o singură victorie în cinci etape și este penultima în clasament, cu un punct peste ”lanterna” FC Botoșani. În plus, Iașiul are în față o serie infernală, cu FCSB, Rapid, Hermannstadt și Craiova, iar dacă va continua să piardă puncte situația antrenorului Tony da Silva s-ar putea complica.

Tony da Silva a început să fie contestat de unii suporteri

Chiar dacă a salvat Iașiul de la retrogradare în sezonul trecut, portughezul Tony da Silva nu are deloc liniște în debutul stagional. Startul ratat și unele decizii cel puțin ciudate în ceea ce privește alcătuirea primului 11 sau a lotului la unele meciuri au atras, firesc, și multe nemulțumiri și critici. După semieșecul din Copou cu…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *