ultima postare din carieră are 17,2 milioane de vizualizări pe X

Tenismenul scoțian Andy Murray s-a retras din tenis cu o înfrângere la Jocurile Olimpice de la Paris. Ultimul meci al său a fost alături de Dan Evans în proba de dublu, contra perechii formate din Taylor Fritz și Tommy Paul.

Andy Murray și Dan Evans au concurat pentru Marea Britanie, în proba de dublu masculin, și au fost învinși de americani în sferturile de finală, cu 6-2, 6-4.

Andy Murray, postare virală pe rețelele sociale după ce s-a retras din tenis

La scurt timp după finalul meciului, scoțianul a postat un mesaj pentru fanii săi. „Oricum nu mi-a plăcut niciodată tenisul”, a scris acesta într-o postare pe platforma X.

Mesajul amuzant a devenit rapid viral, adunând aproape 18 milioane de vizualizări în mai puțin de 12 ore. „Putem spune, dar mulțumim că ai încercat”, „Nu vrei să încerci ciclismul, Andy?”,…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *