Laura Vicol, inculpată în dosarul Nordis și fostă membră PSD, a anunțat sâmbătă că a depus o plângere penală pe numele lui Siegfried Mureșan pentru o postare făcută de acesta în decembrie 2025.
Laura Vicol a depus plângere penală FOTO Inquam Photos / Octav Ganea
„Aseară am aflat, întâmplător, de o postare publicată de europarlamentarul Siegfried Mureșan și rămasă publică până astăzi. În acea postare, acesta mă etichetează drept „Laura Vicol (Nordis)” și îi îndeamnă pe oameni să „nu uite acest lucru””, a scris Laura Vicol pe pagina sa de Facebook.
Ea acuză că de doi ani trăiește „consecințele unei campanii publice de demonizare începută după reportajul mincinos Recorder” și susțin că a primit „amenințări, injurii și mesaje de o violență greu de imaginat”.
„Cu toate acestea, un membru al…
