Un fotbalist de la FCSB a acceptat oferta lui Gigi Becali (68 de ani) și a semnat un nou contract cu gruparea roș-albastră.
Fundașul dreapta Vali Crețu (37) rămâne în lotul fostei campioane. Experimentatul apărător a primit o nouă înțelegere, acceptând diminuarea actualului său salariu.
Vali Crețu a semnat cu FCSB: „Iubesc acest club. Sunt aici până în decembrie”
Vali Crețu a oferit o reacție în urma pasului făcut. Fotbalistul a menționat faptul că a avut o ofertă mai bună, dar a acceptat toate condițiile roș-albaștrilor, întrucât s-a atașat de club.
Fundașul lateral a spus că vrea să joace „la cel mai înalt nivel”. Și suporterii au fost luați în calcul de către Vali Crețu.
„Ieri (n.r. – joi, 25 iunie 2026) am semnat, am prelungit, am acceptat toate condițiile lor. Am avut și eu ceva mai bun, dar am acceptat condițiile lor, am acceptat un salariu mai mic….
