Transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat în ultimul moment, după ce fotbalistul brazilian nu a trecut vizita medicală.
Zoltan Szondy, președintele celor de la Csikszereda, a explicat că medicii formației bucureștene au descoperit o problemă la genunchiul jucătorului.
De ce a picat transferul lui Ceara la FCSB
Cele două cluburi ajunseseră la un acord pentru suma de 450.000 de euro, iar Ceara își negociase deja contractul. Brazilianul urma să semneze pentru două sezoane și să primească un salariu de 15.000 de euro pe lună.
„Noi aveam înțelegere, și jucătorul, și agentul au semnat. Eu am și uitat toată povestea. Am fost înștiințat că a picat copilul la controlul medical. Era o problemă adusă din Brazilia, pe care noi o cunoșteam. Avea o problemă la genunchi, pe care au tratat-o prin protejarea și întărirea mușchilor din jur”, a declarat Zoltan Szondy la DigiSport.
