Gigi Becali l-a instalat pe Marius Baciu pe banca tehnică a celor de la FCSB şi are planuri mari pentru viitor: să o aducă pe FC Barcelona la Bucureşti.
Latifundiarul din Pipera vrea să dea uitării sezonul slab pe care „roș-albaștrii” l-au avut și a explicat cum are de gând să abordeze meciurile cu forțele Europei.
Gigi Becali o vrea pe FC Barcelona la București
FCSB a avut parte de un parcurs mult sub nivelul așteptărilor în acest sezon competițional și a ratat, în premieră, calificarea în play-off-ul Superligii României.
Acum, „roș-albaștrii” luptă pentru un loc în preliminariile UEFA Conference League. Pentru a ajunge în cupele europene, bucureștenii sunt nevoiți să treacă de FC Botoșani și de Dinamo București, la baraj.
