Poli Timișoara a revenit după 3 ani în Liga 2 și deja visează la promovarea în SuperLigă

Știința Poli Timișoara a promovat matematic în Liga 2 din Seria 4 a Ligii 3, după victoria cu 1-0, pe teren propriu, în fața Minaurului Baia Mare. Este prima echipă care bifează accederea în liga secundă în acest sezon, cu două etape înainte de finalul ediției 2025/26.

Bucuria a fost majoră la Timișoara, iar așteptările sunt de acum la fel de mari, căci Dan Alexa nu ar exclude o luptă la revenirea orașului în Liga 1 după chiar și un sezon.

Știința Poli Timișoara a vrut să promoveze acasă. Dan Alexa: ”E frumos cu suporterii pe lângă tine”

Meciul alb-violeților cu maramureșenii antrenați de Alexandru Pelici, contând pentru etapa a 6-a a play-off-ului Ligii 3 și desfășurat pe arena Electrica din Timișoara, nu a fost tocmai unul grozav, dar un fault în careu primit de Iosif Rotariu a decis meciul. În minutul 60, Călin Toma, una dintre achizițiile cu experiență…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *