Marius Șumudică l-a felicitat pe Gigi Becali, după ce finanțatorul FCSB a anunțat în direct o schimbare tactică apreciată de fostul antrenor de la Rapid.
FCSB are un început dezastruos de sezon. Campioana României a fost eliminată din preliminariile Ligii Campionilor, iar patronul a decis să nu mai mizeze pe doi atacanți și doi închizători. Nu a fost deloc mulțumit de cum au arătat roș-albaștrii pe teren cu Alibec și Bîrligea, astfel că va face o nouă modificare tactică. Marius Șumudică l-a aprobat imediat și i-a transmis că dacă va implementa noua strategie, FCSB va defila și în acest sezon, cel puțin pe plan intern.
Gigi Becali renunță la tactica cu doi atacanți și doi închizători
Nemulțumit de cum a arătat echipa în meciul cu Shkendija atunci când au fost pe teren Alibec și Bîrligea, Gigi Becali a anunțat că nu va mai juca cu doi atacanți și doi închizători. Are o nouă idee tactică pe care o va testa în meciurile…
