George Simion se compară cu Vadim Tudor: „E timpul să munciți pentru România”.

George Simion, candidatul AUR la prezidențiale, a transmis vineri dimineața, în ultima zi de campanie, un mesaj către „sistem”, susținând că modul în care s-a încercat discreditarea lui Corneliu Vadim Tudor nu va funcționa în cazul lui.

George Simion Foto: EPA-EFE

Bună dimineața, sistemule! Cum ați încercat să îl
discreditați pe Vadim în 2000 nu mai funcționează în 2025. Trezirea!!! E timpul
să munciți pentru (România)
”, a scris George Simion pe pagina sa de Facebook.

La scurt timp a comentat la postare și Lidia Vadim Tudor, fiica cea mare a lui Corneliu Vadim Tudor, care a fost aleasă ca deputat, din partea partidului Alianța pentru Unirea Românilor (AUR), în urma alegerilor desfășurate pe 1 Decembrie 2024.

Nu vor mai reuși! Românii s-au trezit și NU vor repeta greșeala din 2000!”, a scris aceasta.

Nicușor Dan și George Simion sunt aproape la egalitate în preferinţele de vot ale românilor,

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *